Šveđani pobijedili Hrvatsku u Splitu

Objavljeno 16.01.2018 - Sport

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je u posljednjoj utakmici u skupini A od Švedske 31:35 (12:17) na Europskom prvenstvu u Splitu.

Do kraja susreta uspjeli su naši smanjiti zaostatak na tri pogotka, 31:34, no više od toga nismo mogli
Kopljar postiže pogodak i nakon dugo vremena Hrvatska je smanjila zaostatka na pet razlike! 28:33
Čupić siguran sa sedam metara i pet minuta do kraja gubimo -6, 27:33
Dva vezana uspješna napada i smanjili smo zaostatak na -6, 25:31
U posljednjim deset minuta susreta ušli smo s igračem više, ali i zaostatkom od osam golova, 23:31
Povezali smo nekoliko napada i zaostatak je -6, 21:27
Sredinom drugog dijela gubimo sedam razlike, 20:27
Isključenje Karačića
Nakon prijestupa Šveđana u napadu, Kopljar je zabio i uspio smanjiti zaostatak na sedam razlike, 19:26
Stipe Mandalinić u 42. minuti smanjuje na -8, 18:26
U 38. minuti prvi put Šveđani odlaze na +8, 24:16, a u sljedećem napadu imaju velikih devet pogodaka prednosti, 25:16
Prvi su put Šveđani otišli na sedam pogodaka prednosti, 19:12
Na otvaranju drugog dijela Šveđani su zabili za 18:12; Horvat nije uspio uzvratiti iz sedmerca, obrana Appelgrena

Na odmor se otišlo s prednošću Šveđana 17:12
Dvije minute do odlaska na odmor Šveđani prvi put odlaze na +6, 17:11
Pet minuta do kraja prvog dijela Kopljar zabija za smanjenje zaostataka na tri razlike, 10:13
Novo isključenje Šveđana, na ‘hlađenje’ je otišao Nielsen
Buntić je isključen, sada smo mi s igračem manje, Šveđani opet vode +5 (13:8)
Novo isključenje Šveđana nakon grubog nasrtaja na Karačića, no i s igračem manje zabijaju nam pogodak za 12:8
Horvat smanjio zaostatak na -3 (7:10) iz sedmerca, obrana Pešića pa Karačić zabija za 8:10
Promjena na našem golu, Pešić ušao umjesto Stevanovića
Na dvije je minute isključen Darj, a post Hrvatske prekida Horvat pogotkom sa sedam metara
Serijom 5-0 Šveđani su u 12. minuti došli do +4, 8:4, a zatim i novi lagani pogodak za 9:4
Imali smo priliku iz sedmerca smanjiti zaostatak, no Čupić je promašio cijeli gol
Prelagano primamo pogotke, Šveđani su otišli na +3, 7:4, pa je Červar uzeo minutu odmora
Nakon deset minuta igre Šveđani su poveli dva razlike, 6:4
U 7. minuti ponovno vodimo, pogodak Stepančića za 4:3
Čupić je iskoristio prvi sedmerac Hrvatske i izjednačio na 3:3
Krajem 4. minute dok smo još bili s igračem manje, a protivnik u punom sastavu, Šveđani zabijaju za 3:2
Šveđani su iskoristili naš prazan gol i poveli 2:1
Isključenje i na drugoj strani, dvije minute ostajemo bez Gojuna
Čupić postiže pogodak za početno 1:0 vodstvo
Počela je utakmica u Spaladium Areni, a već na otvaranju Šveđani ostaju s igračem manje nakon isključenja Gottfridssona