Split pobijedio Rijeku i preskočio Hajduk

Objavljeno 13.04.2013 - Sport

U prvoj utakmici 27. kola Prvog HNL-a Split je na stadionu Park mladeži svladao Rijeku s 3:1 (0:0), što mu je treća pobjeda nad sastavom s Kantride ove sezone.

Tako je Split stigao na treće mjesto na ljestvici s 45 bodova, jednim manje od druge Rijeke, dok četvrti Hajduk i peta Lokomotiva imaju 44, odnosno 43 boda i utakmicu manje, pa se borba za Europu poprilično zakomplicirala. Na vrhu je Dinamo s 58 bodova i utakmicom manje.

Bila je to sjajna utakmica na Parku mladeži, nakon nezanimljivog prvog poluvremena uslijedilo je vrlo dobro drugo, a posebno je uzbudljiva bila završnica, kada su u razmaku od 82. do 86. minute postignuta čak tri pogotka. Strijelci za Splićane bili su Rebić (66), Barišić (82) i Erceg (86), dok je jedini gol za Rijeku postigao Benko (85).

Pred 1.200 gledatelja sudio je Strahonja iz Zagreba.

Ostale utakmice 27. kola igrat će se tijekom subote i nedjelje.