Soldeu: Noel pobjednik slaloma, Rodeš na 10. mjestu

Objavljeno 17.03.2019 - Sport

Francuz Clement Noel pobjednik je slaloma na završnici Svjetskog kupa u Soldeuu.

Noel je bio vodeći nakon prve vožnje, a u drugom laufu je uspio zadržati prednost i došao do treće pobjede u karijeri ispred Austrijancan Manuela Fellera (+0.18) i Švicarca Daniela Yula (+0.83). Ukupni slalomski pobjednik Marcel Hirscher bio je tek 14.

Hrvatski skijaš Rodeš u prvoj vožnji bio je tek 22., ali je vrlo dobrom izvedbom u drugoj stigao do desetog mjesta, s zaostatkom od 1.28 sekundi za Noelom. Rodeš je s novih 26 bodova i ukupno 111 zauzeo ukupno 21. poziciju u slalomu.

Drugi hrvatski predstavnik Elias Kolega bio je 21. s 2.53 sekundi zaostatka, a zanimljivo je da je u prvoj vožnji zaostajao čak 3.47 sekundi za Noelom.

Zadnju utrku u karijeri u Soldeu je odvezao Nijemac Felix Neurether, završivši na sedmom mjestu.