SARPSBORG – RIJEKA 1 : 1

Objavljeno 09.08.2018 - Sport

SARPSBORG – RIJEKA  1 : 1

Rijeka je jednostavno večeras bila bolja momčad, no obrana Sarpsborg je bila i više nego odlična i povratak u Rijeku s rezultatom 1 : 1 je i više nego dobra prilika da Riječano prođu dalje.

RIJEKA je u prvom meču trećeg pretkola Europa lige na gostovanju s 1:1 remizirala sa Sarpsborgom (Norveška).

Sarpsborg je poveo u 72. minuti nakon ubačaja pogotkom Zachariassena, no Rijeka je izjednačila 11 minuta kasnije Gorgonovim golom s dvadesetak metara.

Uzvratni meč na rasporedu je 16. kolovoza na Rujevici.

Izbori li plasman u daljnji krug, Rijeka će u doigravanju igrati protiv Pjunika (Armenija) ili Maccabi Tel Aviva (Izrael). Prvi susret armenskog i izraelskog kluba završio je remijem (0:0).

Utakmice doigravanja zakazane su za 23. i 30. kolovoza. Ulazak u grupnu fazu Europa lige jamči 2.92 milijuna eura.