S pet pobjeda do osmine finala, u nedjelju s Brazilom

Objavljeno 24.01.2015 - IzdvojenoSport

Hrvatska muška rukometna reprezentacija natjecanje u prvom krugu Svjetskog prvenstva u Kataru završila je s maksimalnim učinkom. U susretu petoga kola skupine B Hrvatska je svladala Bosnu i Hercegovinu 28:21 (17:8).

Najučinkovitiji u reprezentaciji Hrvatske bio je Igor Karačić sa šest golova. Po pet su postigli Zlatko Horvat i Ivan Slišković. Vratar Filip Ivić skupio je 11 obrana. BiH je predvodio Muharem Toromanović sa sedam pogodaka.

Hrvatska je i prije posljednjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini te će u osmini finala u nedjelju od 19 sati igrati protiv četvrte reprezentacije iz skupine A, Brazila. To je značilo da izbornik Slavko Goluža može odmoriti najbolje igrače. Tako Domagoj Duvnjak, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Igor Vori, Jakov Gojun i Mirko Alilović uopće nisu ulazili u igru, dok je Marko Kopljar na terenu proveo samo dvije minute.

S druge stane, reprezentacija BiH je i prije početka dvoboja znala da ne može u osminu finala jer je Tunis svladao Iran 30:23 i tako pobjegao na nedostižna tri boda prednosti u odnosu na BiH u borbi za četvrto mjesto u skupini.

No, i s pričuvnom postavom Hrvatska je riješila pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu pobjegavši u jednom trenutku na čak deset pogodaka prednosti (17:7).  Prednost Hrvatske u prvom poluvremenu konstantno je rasla. U petoj minuti Kauboji su imali tri gola prednosti, u 15. pet, u 22. minuti sedam, a u 27. već deset pogodaka prednosti. Na odmor se otišlo s devet razlike (17:8).

Ni u nastavku Hrvatska nije ublažila tempo pa se prednost kretala od sedam do deset pogodaka viška. Nakon što je Hrvatska u 53. minuti stigla do najvećih 11 golova prednosti (27:16) uslijedilo je opuštanje koje su igrači BiH iskoristili da s pet uzastopnih pogodaka smanje na 27:21. Brozović je u posljednjoj sekundi zabio za konačnih 28:21.

Zanimljiv detalj uoči ovog susreta, koji je zainteresirao i svjetske medije, bio je da su na suprotnim stranama bila braća Karačić. Zabljesnuo je Igor Karačić koji je za Hrvatsku postigao šest pogodaka. Bio je prvi strijelac reprezentacije i igrač utakmice. Njegov brat Ivan, koji igra u dresu BiH, nije bio jednako uspješan.

HRVATSKA – BIH 28:21 (17:8)
HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori, Horvat 5 (3), Duvnjak, Čupić, Bičanić, Gojun, Štrlek, Kopljar, Musa 1, Brozović 3, Stepančić 4, Igor Karačić 6, Ninčević 4 (1), Slišković 5.
BOSNA I HERCEGOVINA: Dejanović, Benjamin Burić; Savić, Vražalić, Terzić 1, Vranješ, Toromanović 7, Senjamin Burić, Malinović 1, Ivan Karačić, Mikić 3, Janković 3 (1), Ovčina, Prce, Perić 5 (3), Čelica, Zulfić 1.
SEDMERCI: Hrvatska 4-6, BiH 4-4.
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, BiH 10 minuta.
DVORANA: Duhail
GLEDATELJA: 1.000