Rijeka pobjedom protiv Istre otvorila proljetni dio sezone

Objavljeno 10.02.2018 - Sport

Nogometaši Rijeke pobjedom su otvorili proljetni dio sezone. Bijeli su na Rujevici s uvjerljivih 4:0 slavili protiv Istre 1961 golovima Puljića, Čolaka, Črnica i Zute. Iduće kolo donosi gostovanje u Gradskom vrtu kod Osijeka.

RIJEKA – ISTRA 1961 4:0

Strijelci: 1:0 Puljić 33′, 2:0 Čolak 49′, 3:0 Črnic 56′, 4:0 Zuta 90′

RIJEKA: Sluga – Zuta, Punčec, Župarić, Raspopović – Bradarić, Pavičić – Heber (od 52′ Črnic), Puljić, Kvržić (od 74′ Acosty) – Čolak (od 85′ Capan)

ISTRA 1961: Čorić – Prelčec, Zgrablić, Prce, Čuljak – Halilović (od 89′ Kerić), Jakić – Maksimović (od 76′ Burić), Vojnović, Ottochian (od 63′ Gabriel) – Antunović

Gledatelja: 4161

U prvi susret proljetnog dijela sezone trener Bijelih Matjaž Kek izveo je sastav koji je odradio većinu minuta u pripremnim utakmicama. Od prve minute krenula su dva nova lica, Raspopović na desnom beku te Čolak u vrhu napada. Živahan početak utakmice po hladnom i vjetrovitom vremenu, no na prvi udarac čekali smo sve do 16. minute, kada Puljić poteže s ruba kaznenog prostora pored desne vratnice.

U 18′ Čolak krade loptu na sredini terena, upošljava Puljića, koji brzim pasom na drugoj strani pronalazi usamljenog Kvržića, čiji pokušaj odlazi daleko od okvira gola. U 21′ Puljić iz slobodnog udarca puca preko grede. U 28′ povratna lopta Bradarića na desetak metara pronalazi Pavičića, koji iz prve puca visoko preko gola. U 33′ minuti Bijeli dolaze do prednosti. Raspopović je ubacio s desne strane na pet metara, gdje se najbolje snalazi Puljić, koji nakon loše reakcije Čorića dovodi Rijeku u vodstvo.

Borbena i požrtvovna Rijeka još uvijek traži igru, no pogodak Puljića i odlazak na odmor s golom prednosti sigurno će barem malo razveseliti Keka. Odmah na početku drugog dijela Bijeli povećavaju svoje vodstvo. Kvržić je pravovremeno gurnuo za Čolaka, koji snažnim udarcem u prvi kut vara Čorića i zabija svoj prvijenac u riječkom dresu. U 53′ ubačaj Pavičića na prvoj vratnici slabim udarcem ne koristi Čolak.

U 56′ novi pogodak Rijeke. Sve je sam napravio Črnic te s dvadesetak metara neobranjivo pogodio donji lijevi kut za oduševljenje na Rujevici. U 63′ na ubačaj Kvržića najviše skače Zuta, ali njegov udarac odlazi pored gola. Kontrolirala je Rijeka zbivanja na terenu i u uvjerljivim vodstvom malo spustila ritam. Šlag na tortu stiže u 90. minuti. Zuta iz slobodnog udarca s više od dvadeset metara sjajno pogađa lijevi kut za delirij na Rujevici i potvrdu prve proljetne pobjede.