Rijeka pobijedila u Zaprešiću nakon 10 godina

Objavljeno 26.02.2017 - SportVijesti

Vodeći dvojac Prve HNL Rijeka i Dinamo upisao je pobjede u susretima 22. kola Prve HNL pa Rijeka i dalje ima šest bodova više od Dinama.

Rijeka je na gostovanju u Zaprešiću pobijedila Inter 2:1, dok je Dinamo identičnim rezultatom u Vinkovcima porazio Cibaliju.

Rijeka je tako prekinula crni zaprešićki niz koji je trajao 3,510 dana. Posljednji put Rijeka je slavila u Zaprešiću u srpnju 2007. pobijedivši 1:0. Nakon toga je odigrala 10 utakmica i pritom upisala pet poraza i pet neodlučenih rezultata.

Gosti su poveli u sedmoj minuti sjajnim pogotkom Josipa Mišića sa 25 metara. No, svega dvije minute kasnije Inter je izjednačio, a pogodak nakon ubačaja iz kornera zabio je Jakov Filipović. Isti je igrač u 48. minuti postao tragičar nakon što je jednu loptu Maria Gavranovića ugurao u vlastitu mrežu.

Rijeka vodi na ljestvici sa 58 bodova, Dinamo je drugi sa 52 boda, dok je treći Hajduk sa 41 bodom. Cibalija je posljednja s devet bodova, tri manje od Splita na devetoj poziciji koja osigurava dodatne kvalifikacije.