Riječani pobjedili Lokomotivu 3:2

Objavljeno 16.03.2014 - Sport

Nogometaši Rijeke pobijedili su na stadionu Kantrida pred 2500 gledatelja zagrebačku Lokomotivu 3:2 u derbiju 26. kola domaćeg prvenstva. Riječani su se tom pobjedom probili na drugo mjesto ljestvice.

U vrlo uzbudljivoj utakmici Riječani su uspjeli u drugom dijelu nadoknaditi zaostatak od 1:2, a pobjednički pogodak postigao je Brezovec deset minuta prije kraja. Domaćini su poveli preko Sharbinija (19), a u samo dvije minute napadač Lokomotive Budimir postigao je dva gola i šokirao Kandridu. Kramarić je u 52. minuti izjednačio, a Brezovec u 80. glavom donio tri boda Riječanima, koji su sada boljom gol-razlikom preuzeli drugo mjesto Hajduku koji u nedjelju igra kod Osijeka.

Vodi Dinamo s 59 bodova, Rijeka i Hajduk imaju po 51 bod, Split je četvrti s 40, a Lokomotiva peta s 39 bodova.

U prvoj današnjoj utakmici Zadar je svladao Slaven Belupo 2:1. Na stadionu u Stanovima prvi su poveli gosti.Glavina je doveo Koprivničane u vodstvo u 50. minuti. Na 1:1 izjednačio je Ivančić u 75. minuti, a pobjedu domaćinima donio je Weitzer u 85.

Zadranima je to bila iznimno važna pobjeda u borbi za ostanak jer sada na sedmome mjestu imaju 11 bodova više od osmoplasiranoga Slavena.

U nedjelju se sastaju Dinamo i Istra 1961 te Osijek i Hajduk, a Split je u petak pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1.