Pred 8000 gledatelja Rijeka – Hajduk 1:1

Objavljeno 13.08.2018 - Sport

U derbiju 3. kola Prve HNL Rijeka je na prepunoj Rujevici protiv Hajduka odigrala 1:1, no Riječani imaju za čime žaliti jer su propustili brojne prilike.

U 40. minuti Heber je imao “zicera”, ali je promašio loptu. Potom u 45. minuti Puljić s ruba kaznenog prostora puca pored gola, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) udarac Gorgona obranio je vratar Hajduka.

U 58. minuti opet je u prilici bio Puljić, ali njegov pokušaj završio je pored gola, a u 61. Acosty nije iskoristio stopostotnu prigodu. Ipak, u 62. minuti Rijeka je zasluženo povela, a strijelac je bio Jakov Puljić.

Tada se činilo da se brojne propuštene šanse neće osvetiti Rijeci, ali to se ipak dogodilo. U 83. minuti stoper Rijeke Župarić u kaznenom prostoru je oborio Saida i sudac Igor Pajač pokazao je na bijelu točku. Izvođenje penala potrajalo je četiri minute jer su navijači Rijeke bacali razne predmete na teren, ali Mijo Caktaš rutinski je realiziralo kazneni udarac i Hajduk je u 87. minuti izjednačio na 1:1.

Tako Rijeka ipak nije uspjela zadržati stopostotni učinak u Prvoj HNL. Riječani su drugi sa sedam bodova, koliko imaju Lokomotiva i Dinamo, a vodeći Osijek ima 9 bodova. Hajduk je sedmi sa samo dva boda.

Susret je odigran na stadionu na Rujevici pred 8.000 gledatelja, a sudio je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

STRIJELCI: 1-0 Jakov Puljić (62), 1-1 Mijo Caktaš (87-pen).