Polufinale za Hrvatsku

Objavljeno 23.07.2019 - IzdvojenoSport

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Gwangjuu.

Teže od očekivanog izabranici Ivice Tucka u četvrtfinalnom dvoboju svladali su Njemačku 10:8 (1:2, 3:1, 3:3, 3:2).

Nakon uvjerljivog nastupa s tri visoke pobjede u skupini, hrvatski vaterpolisti namučili su se protiv vrlo dobrih Nijemaca. Hrvatska je vrlo slabo ušla u utakmicu, izgubila prvu četvrtinu 1:2, a jedini gol zabila iz peterca.

U drugoj četvrtini Barakude su ipak došle do svoje igre, poveli su 4:3, a kada je u trećoj četvrtini Hrvatska stigla do vodstva od 7:3 činilo se da će svjetski prvaci lako privesti utakmicu kraju. Ipak, neobjašnjivo, dogodio se preokret jer uporni Nijemci rade seriju 4:0 i stižu do izjednačenja. Dramatičnu završnicu spriječio je Maro Joković s dva važna pogotka.

Joković je s ukupno tri gola bio prvi strijelac Barakuda, a po dva su postigli Ante Vukičević i Andro Bušlje, dok je u teškoj i tvrdoj utakmici vratar Marko Bijač upisao sedam obrana.

Hrvatski vaterpolisti u svom osmom uzastopnom polufinalu na svjetskim smotrama 25. srpnja igrat će protiv Španjolske koja je sa 12:9 svladala pomlađenu momčad Srbije.

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan, Fatović, Lončar, Joković 3, Benić 1, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Šetka 1, Garcia, Marcelić.

NJEMAČKA: Schenkel (9 obrana), Reibel 1, Van Der Bosch, Real 2, Preuss, Jungling, Strelezku 1, Gielen 3, Stamm, Ćuk 1, Restović, Eidner, Gotz.

Igrač više: Hrvatska 9/5, Njemačka 8/2
Peterci: Hrvatska 2/2, Njemačka 1/1