Pobjeda Medveščaka

Objavljeno 19.01.2014 - Sport

Hokejaši Medveščaka pobijedili su na gostovanju u Hanty-Mansiysku domaćina Jugru s 1:4.

Domaćin je poveo s dva igrača više na ledu u petoj minuti golom Kručinina, no samo tri minute kasnije izjednačio je Michael Ryan. Jugra je u prvoj trećini dominirala i samo je vratat Medvjeda Barry Brust zaslužan za to što nije značajnije povela.

Bill Thomas je nakon brze akcije i asistencije Murleyja doveo Zagrepčane u vodstvo u 15. minuti, a na 1:3 povisio je Mike Glumac u 37. minuti. Druga trećina bila je mnogo ravnopravnija i gosti su zasluženo povećali vodstvo. Konačnih 1:4 postavio je Ryan Vesce pet i pol minuta prije kraja dvoboja.

Medveščak je imao 26 udaraca na gol i zabio je četiri pogotka, dok su igrači Jugre uputili čak 43 udarca, no samo jednom su uspjeli svladati golmana Medveščaka.

Bila je to četvrta od pet gostujućih utakmica Zagrepčana zaredom. U Moskvi su pobijedili Spartak (1:3), potom osvojili bod protiv Avangarda, te s 1:3 pobijedili Baris, a danas i Jugru. Posljedne gostovanje na ovoj mini-turneji imat će 20. siječnja u Jekaterinburgu protiv Avtomobilista.

Prije pauze zbog OI-ja u Sočiju Medveščak očekuju i tri domaća ogleda u Areni protiv Atlanta (23.1.), Lokomotiva (25.1.) i Sjeverstalja (27.1.).

Ovom pobjedom Medveščak je zadržao šestu poziciju na Zapadu i nastavlja borbu s Dinamom iz Rige, CSKA -om i Donbassom za što bolju poziciju uoči doigravanja.