Nogometaši Rijeke pobijedili Slaven Belupo

Objavljeno 23.03.2014 - Sport

Nogometaši Rijeke probili su se na drugo mjesto ljestvice Prvog HNL-a nakon što su u utakmici 27. kola kao gosti svladali Slaven Belupo s 0:3 (0:0).

Jučerašnji poraz Hajduka na Poljudu otvorio je mogućnost momcima Matjaža Keka da preuzmu drugo mjesto na ljestvici, što su ostvarili. Slaven je bio bolji u prvom poluvremenu, ali pogodaka nije bilo. Zato je u 58. minuti Purićsrušio Ajayija, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ivan Krstanović.

Gosti su bili bolji u drugom poluvremenu, u 72. minuti Krstanović je imao odličnu priliku nakon što mu se lopta odbila na 15-ak metara od gola, nije je iskoristio, a onda je priliku s bijele točke zbog igranja rukom Bertoše dobio Slaven, ali Čanađija je promašio cijeli gol.

Kazna je došla u 80. minuti, kad je Močinić povećao prednost Rijeke, a za konačnih 0:3 pogodio je iz drugog jedanaesterca za Rijeku Andrej Kramarić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Rijeka je sada druga s 54 boda, dva više od trećeg Hajduka, a 11 manje od vodećeg Dinama, dok je Slaven Belupo osmi s 18 bodova, dva više od pretposljednjeg Osijeka i pet od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca koji imaju po utakmicu manje.

Upravo će Hrvatski dragovoljac i Osijek svojim međusobnim susretom od 19 sati zaključiti 27. kolo kojim završava treća četvrtina prvenstva.