Medveščak po drugi put pobjedio moskovski CSKA

Objavljeno 01.03.2014 - Sport

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka po drugi put ove sezone skinuli su skalp moskovskom CSKA. Nakon što su u svojem premijernom nastupu u KHL-u u Ledenoj slavili sa 7:1, Medvjedi su u Moskvi bili bolji s 3:1.

Bio je to dvoboj dviju momčadi koje su već prije osigurale doigravanje, ali se bore za što bolja mjesta uoči doigravanja. Uoči susreta u Moskvi CSKA je bio na šestom mjestu s bodom više od Medveščaka.

Moskovljani su poveli u 17. minuti pogotkom Nikolaja Prohorkina, a u drugoj slijedi preokret Medveščaka. Prvo je u 25. minuti Matt Ellison izjednačio na 1:1, a devet minuta poslije Matt Murley koristi igrača više na ledu i dovodi Medvjede u vodstvo. Minutu i pol kraja CSKA je izvadio vratara, što 50 sekundi prije kraja koristi Boyd Kane te pogađa praznu mrežu za konačnih 3:1.

Sjajan je na vratima Medveščaka bio Mark Dekanich koji je obranio 36 od 37 udaraca igrača CSKA.

Pobjedom u Moskvi Medvjedi su preskočili CSKA na šestom mjestu Zapadne konferencije KHL-a. Medveščak ima 88 bodova, a CSKA dva manje.

Do kraja ligaškog dijela natjecanja Medveščak očekuju još gostovanja kod praškog Leva u nedjelju te Slovana u Bratislavi u utorak. Doigravanje počinje za tjedan dana.