Medvjedi uoči osam gostovanja nadigrali Dinamo iz Minska

Objavljeno 23.01.2015 - Sport

Hokejaši Medveščaka zadržali su minimalne izglede za doigravanje KHL-a. Uoči člak osam gostujućih utakmica zagrebački Medvjedi oprostili su se od svojih navijača u Ledenoj dvorani Doma sportova slavljem protiv Dinama iz Minska od 4:2 (1:0, 3:0, 0:2).

Medveščak je poveo nakon samo 90 sekundi pogotkom Edwina Hedberga, a zatim je u drugoj trećini riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 33. minuti Patrick Bjorkstrand povećao na 2:0, u 37. minuti treći pogodak postigao je James Wright, a 27 sekundi prije kraja druge dionice Ville Leino povećava na 4:0.

U posljednjoj trećini gosti su uspjeli samo ublažiti poraz. Na 4:1 smanjio je bivši Medvjed Charles Linglet u 48. minuti, a konačnih 4:2 postavio je četiri minute poslije Oleg Goroško.

Medveščak je tako zadržao izglede za doigravanje. Deset utakmica prije kraja ligaškog dijela sezone Medvjedi drže 12. mjesto u Zapadnoj konferenciji, a za osmoplasiranim Vitjazom zaostaju sedam bodova.

Prva gostujuća serija počinje za šest dana kod finskog Jokerita. Nakon osam uzastopnih gostovanja, Medveščak će ligaški dio sezone zaključiti domaćim dvobojima protiv Dinama iz Rige (20. veljače) i Jokerita (22. veljače).