Medvjedi slavili protiv Metallurga

Objavljeno 03.10.2015 - Sport

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobijedili su u Domu sportova veliki Metallurg iz Magnitogorska s uvjerljivih 4:1 (0:0, 3:0, 1:1), što im je šesta uzastopna pobjeda u KHL ligi.

Goste je načeo Milan Jurčina u drugoj minuti druge trećine, a tri minute kasnije Radek Smolenak je pogodio za 2:0. U 32. minuti utakmice Marek Kvapil povisio je na 3:0, da bi nakon utješnog pogotka Vladislava Kaletnika u 43. minuti dodao još jedan za konačnih 4:1 u posljednjoj minuti utakmice.

Medveščak je i dalje peti u Zapadnoj konferenciji sa 30 bodova, koliko imaju i treći Dinamo Moskva, te četvrti Lokomotiv, a samo bod više ima drugi Jokerit. Na vrhu je CSKA sa 34 boda. Metallurg je peti na Istoku sa 26 bodova.

Priliku za produžetak pobjedničkog niza Medveščak će imati u nedjelju, kada u Dom sportova stiže Salavat Julajev, dok će u srijedu za pet dana medvjedi gostovati upravo kod Metallurga u Magnitogorsku