Medvjedi slavili i u Rigi

Objavljeno 31.01.2015 - Sport

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su i drugu pobjedu na gostujućoj turneji u KHL-u. Nakon što su seriju od čak osam gostovanja otvorili slavljem u kod finskog Jokerita, Medvjedi su slavili s 2:1 i kod izravnog konkurenta za doigravanje, latvijskog Dinama iz Rige.

Nakon prve trećine bez pogodaka, Medveščak je poveo u 22. minuti kada je Patrick Bjorkstrand iskoristio igrala više na ledu. Početkom posljednje trećine, odnosno u 44. minuti Miks Indrasis izjednačio je na 1:1, ali važnu pobjedu Medvjedima donosi Bill Thomas pogotkom u 55. minuti za konačnih 2:1.

Medveščak se tako probio na 11. mjesto sa 66 bodova, četiri manje od osmoplasiranog Torpeda, koji drže posljednje mjesto koje vodi u doigravanje.

Za dva dana Medvjedi gostuju kod drugoplasirane momčadi Zapadne konferencije, SKA iz Sankt Peterburga.