Medvjedi poraženi u prvom ogledu četvrtifnala

Objavljeno 08.03.2014 - Sport

Medveščak je poražen u prvom susretu četvrtfinalne serije Zapadne konferencije KHL lige od praškog Leva. Medvjedi su u glavnom gradu Češke izgubili s 4:3, iako su  poslije dvije trećine imali 2:2.

Domaćini su u prvoj trećini dva puta stizali do vodstva, a gosti su dva puta izjednačavali. Lev je poveo golomNovotnyja već u 39. sekundi, a u devetoj minuti izjednačio je Matt Ellison. Novo vodstvo Levu donio je Justin Azevedo u 15. minuti, a novo izjednačenje Zagrepčanima Kurtis Foster u 29. minuti s igračem više.

Ključ je bio početak zadnje dionice igre i dva gola Leva s izjednačenim snagama na ledu. Prvo je Petr Vrana u 42. minuti pogodio za 3:2, da bi u 45. minuti Martin Thornberg zabio za 4:2. Smanjio je Matt Murley u 57. minuti.

U posljednje dvije minute Medveščak imao igrača više na ledu, a u posljednjih 1:15 minuta, kada je s vrata povučen Mark Dekanich, igračku prednost od 6-4, ali nije uspio stići do izjednačenja. U posljednjoj minuti istaknuo se domaći vratar Petri Vehanen s nekoliko odličnih obrana kojima je sačuvao pobjedu svoje momčadi.

Praška momčad sezonu je završila na trećem mjestu Zapada, a Medveščak na šestom. U sezoni su odigrali dvije utakmice, a u obje je slavio Lev – u Zagrebu s 3:1 te u Pragu s 2:1 u produžetku.

Igra se na četiri pobjede. Drugi dvoboj na rasporedu je u subotu u 17 sati, također u Pragu