Medvjedi izborili doigravanje protiv Leva

Objavljeno 05.03.2014 - Sport

Hokejaši Medveščaka igrat će u prvom krugu doigravanja KHL-a protiv praškog Leva. U posljednjem susretu ligaškog dijela natjecanja Medvjedi su slavili u Bratislavi kod Slovana s 3:2 te tako u svojoj premijernoj sezoni u KHL-u osvojili šesto mjesto Zapadne konferencije i ipak nešto lakšeg protivnika u doigravanju.

Uoči susreta u Bratislavi moskovski CSKA pobijedio je Dinamo iz Minska s 3:0 te je Medvjedima za šesto mjesto i izbjegavanje vrlo jakog SKA u doigravanju trebala pobjeda nakon 60 minuta.

Medveščak iščupao pobjedu

Slovan je prvi stigao do pogotka u sedmoj minuti nakon pogreške Saše Martinovića, a strijelac je bio Marko Dano. Medveščak je uspio izjednačiti u 27. minuti pogotkom Mikea Glumca, a pet minuta poslije Kurtis Fosterkoristi igrača više i dovodi Medvjede u vodstvo. Domaćini su se uspjeli vratiti u 37. minuti preko Milana Bartoviča. Nakon samo 13 sekundi igre u posljednjoj trećini pobjednički pogodak za Medveščak postigao je Matt Murley.

Medveščak je sezonu završio kao šesti s 92 boda, jednim više od sedmoplasiranog CSKA, a jednim manje od petoplasiranog Dinama iz Rige.

Slijedi doigravanje s Levom

Medvjedi su tako ostvarili očekivano te ih sada očekuje doigravanje s Levom, koji je osvojio treće mjesto Zapada. Doigravanje se igra na četiri pobjede, a počinje već za tri dana. Medvjedi će prvo odigrati dva susreta u Pragu (7. i 8. ožujka), a zatim slijede dvije utakmice u Ledenoj dvorani Doma sportova (10. i 11. ožujka). Eventualna peta utakmica igrat će se 13. ožujka u Pragu, šesta u Zagrebu 15. ožujka, a sedma u Pragu 17. ožujka.

Medveščak je s Levom u sezoni odigrao dvije utakmice i obje izgubio. U Zagrebu, 10. rujna Lev je slavio s 3:1, a prije dva dana u Pragu Medveščak je izgubio u produžetku s 2:1.

Prije posljednjeg dana ligaškog dijela sezone bilo je poznato 15 od 16 sudionika doigravanja, a posljednji je doigravanje izborio Admiral iz Vladivostoka.

Parovi četvrtfinala doigravanja:
ZAPAD: Dinamo Moskva – Lokomotiv, SKA – CSKA, Lev – MEDVEŠČAK, Donbass – Dinamo Riga
ISTOK: Metalurg Magnitogorsk – Admiral, Baris – Avtomobilist, BARS – Sibir, Torpedo – Salavat.