Medveščak savladao Sibir s 2:0

Objavljeno 29.10.2014 - Sport

Medveščak se vratio s ruske turneje i u Ledenoj dvorani dočekao Sibir iz Novosibirska, momčad koja je došla u Zagreb nakon četiri domaća poraza u nizu. Medvjedi nisu dopustili gostima da se eventualno vade na njima i svladali su ih s 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Domaćina je u vodstvo doveo debitant Edwin Hedberg čim je prvi put ušao u igru u 23. minuti na asistencijuMathieua Carlea. Drugi gol postigao je 30-ak sekundi prije kraja utakmice s igračem više James Wright.

Zagrepčani su odmah pritisnuli goste, u devetoj minuti Wright je izborio kazneni udarac, no zaustavio ga je gostujući vratar Koskinen. Prva trećina prošla je bez pogodaka, a onda je u 23. minuti na led prvi put u dresu Medveščaka izašao Hedberg i u istoj minuti je postigao pogodak nakon što se pak odbio poslije udarca Carlea.

Solidne prilike su u powerplayju imali Anderson i Carle u 43. minuti, a u 49. minuti mogli su izjednačiti gosti, ali sjajno se snašao Brust. U posljednjoj minuti Wright se iskupio za promašeni kazneni udarac i potvrdio pobjedu domaće momčadi.

Uz strijelca prvog pogotka, vrlo aktivnog 20-godišnjaka Edwina Hedberga, koji je proglašen igračem utakmice , najzaslužniji za novu pobjedu medvjeda bio je Barry Brust. Za svoj drugi shutout u ovoj sezoni zaustavio je sva 23 udarca gostujućih hokejaša.

Medvešak je s 27 bodova zasjeo na 11. mjesto ljestvice Zapadne konferencije, ali ga samo dva boda dijele od sedmog Slovana i osmog Vitjaza.

Utakmicom protiv Sibira Medveščak je započeo seriju od četiri domaće utakmice. Već u srijedu (19.30 sati) u Domu sportova gostuje Metalurg iz Novokuznjecka.