Medveščak i treći put izgubio od Leva

Objavljeno 11.03.2014 - Sport

U prvom krugu doigravanja KHL-a, koje se igra na četiri pobjede, hokejaši Medveščaka gube protiv praškog Leva s 3-0. Nakon dva poraza u Pragu, Medvjedi nisu uspjeli stići do pobjede ni u prvom susretu u Zagrebu. U Ledenoj dvorani Doma sportova Medveščak je izgubio s 5:2.

Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, Lev je poveo u 33. minuti i to u vrijeme kada je Medveščak imao igrača više na ledu, a strijelac je bio Martin Thornberg. Samo tri minute poslije Lev je pobjegao na dva pogotka prednosti spretnim pogotkom Michala Repika.

Medvjedi su se ipak do kraja trećine uspjeli vratiti u susret. Samo 36 sekundi nakon primljenog pogotka, Boyd Kane je spretno ugurao pak u gol. Nakon što je Medveščak obranio igrača manje na ledu, Saša Martinovićkrenuo je u kontru te izborio kazneni udarac. Iako bek, Martinović je izvrsno odradio kazneni udarac i 53 sekunde prije kraja izjednačio na 2:2.

U posljednjoj trećini Lev je pritiskao te je u 50. minuti uspio ponovno povesti pogotkom Davida Ullströma.Medvjedi su propustili nekoliko izglednih prilika za novo izjednačenje, a kazna je uslijedila tri i pol minute prije kraja drugim pogotkom Thornberga. Konačnih 5:2 postavio je Petr Vrana 58 sekundi prije kraja.

Medveščak je sada u vrlo teškoj situaciji, jer više nema pravo na poraz. Četvrta utakmica igra se već u utorak ponovno u Zagrebu. Dvoboj počinje u 19.30 uz prijenos na našem Drugom programu.