Medveščak do treće uzastopne pobjede

Objavljeno 20.10.2014 - Sport

Hokejaši Medveščaka ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u KHL-u, a drugu na seriji od četiri gostovanja po Rusiji. Medvjedi su u Čeljabinsku nadigrali Traktor s 4:2 (0:0, 3:1, 1:1).

Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, Medveščak je poveo u 24. minuti pogotkom Matta Andersona. Samo 12 sekundi poslije Ville Leino, koji je bio asistent kod prvog pogotka, povećao je prednost na 2:0. Leino se tako već u svojem drugom nastupu za Medvjede upisao među strijelce. Medveščak je izvrsnu igru u tom dijelu okrunio novim pogotkom u 28. minuti kada je igrača više iskoristio Brock Trotter za također prvi pogodak u dresu Medvjeda.

U 35. minuti Traktor je uspio smanjiti na 3:1 pogotkom Stanislava Čistova u situaciji s igračem više na ledu, no u 48. minuti Martin St. Pierre iskoristio je pogrešku obrane domaćih i ponovo donio Medveščaku tri pogotka prednosti. Na isteku 53. minute Traktor je ponovno smanjio zaostatak zahvaljujući pogotku Artjoma Penkovskog, čiji udarac iz okreta Barry Brust nije uspio zaustaviti. No, do kraja susreta Medvjedi su zadržali prednost i tako ostvarili desetu pobjedu ove sezone.

Brust je ponovno bio jedan od najboljih igrača u momčadi Douga Sheddena, zaustavivši 32 od 34 pokušaja domaćih hokejaša.

Pobjedom nad osmoplasiranom momčadi Istočne konferencije Medveščak je stigao do 23. boda, čime je preskočio Slovan iz Bratislave i zasjeo na deseto mjesto Zapada.

U srijedu Medvjedi gostuju kod Lade iz Toljatija.