Marin Čilić u Australiji startao odlično

Objavljeno 14.01.2014 - Sport

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo prvog Grand Slama turnira sezone Australian Opena pobjedom nad Španjolcem Marcelom Granollersom od 4:6, 4:6, 6:3, 6:3, 6:2 poslije tri sata i 12 minuta igre po paklenoj vrućini od 40 stupnjeva Celzijusovih.

Prva dva seta pripala su Španjolcu, koji je maksimalno iskoristio svoje prilike. Imao je po jednu priliku za break u svakom setu i obje je realizirao. S druge strane, Čilić u prva dva seta nije ni došao do lopte za break.

U trećem setu Čilić je oduzeo servis Granollersu kod vodstva 4:3 i potom zaključio set na svoj servis, a već u prvom gemu sljedećeg seta napravio je još jedan break i poveo 2:0. Još jednom je napravio break za 6:3 i izjednačenje u setovima 2-2. U odlučujućem setu kod vodstva 3:2 Čilić je oduzeo servis i potom sigurno okončao meč.

U sljedećem kolu Čilić će u četvrtak igrati protiv 18. nositelja Francuza Gillesa Simona, koji je nakon četri i pol sata igre i pet setova pobijedio Nijemca Daniela Brandsa. Odlučujući set trajao je skoro dva sata završivši 16:14 za Simona.

Čilić je protiv Simona igrao tri puta i sva tri puta je izgubio, 2007. u Umagu i Wimbledonu, te 2008. u Torontu.