Marin Čilić plasirao se u osminu finala

Objavljeno 15.03.2016 - Sport

Marin Čilić plasirao se u osminu finala ATP turnira iz Masters serije 1.000 u Indian Wellsu. Nažalost to nije uspjelo i Borni Ćoriću.

Čilić, koji je u Indian Wellsu postavljen za desetog nositelja, slavio je u trećem kolu protiv Argentinca Leonarda Mayera sa 6:4 i 6:3.

U prvom setu oba su tenisača čvrsta držala svoje servise sve do desetog gema kada je Čilić iskoristio drugu break loptu za osvajanje prvog seta. Na krilima dobrog završetka prvog seta, Čilić je izvrsno otvorio i drugu dionicu. Osvojio je prva tri gema te mirno sačuvao prednost za slavlje nakon sat i 26 minuta igre

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda Čilića, kojeg za ulazak u četvrtfinale očekuje dvoboj s Richardom Gasquetom protiv kojeg još uvijek čeka na prvu pobjedu. Do sada su igrali dva puta.

Ćorić nije uspio iznenaditi Berdycha

Nažalost, treće kolo bilo je kobno za Bornu Ćorića. Mladi hrvatski tenisač nije uspio iznenaditi sedmog tenisača svijeta Tomaša Berdycha, koji je slavio sa 6:1 i 7:6 (3) nakon sat i 32 minute igre.

Ćorić je imao velikih problema sa svojim servisom. Berdych je osvojio prva dva gema, Ćorić se nakratko uspio vratiti s breakom, ali do kraja seta nijednom nije uspio zadržati svoj servis te je Berdych slavio sa 6:1.

I u drugom setu Ćorić je loše servirao. Izgubio je svoja prva tri servis-gema, ali je uspio s dva breaka smanjiti na 4:3. Kod vodstva 5:4 Berdych je servirao za meč. Ćorić je uspio spasiti dvije meč-lopte te zatim oduzeti servis za 5:5. Drugi set na kraju je otišao do tie-breaka u kojem je sa 7:3 uspješniji bio iskusniji češki tenisač.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i drugi poraz Ćorića.