Luka Modrić na svoj rođendan osigurao Hrvatskoj 3 boda

Objavljeno 09.09.2014 - Sport

Blijedi nastup Hrvatske pratio je cijelu utakmicu u Zagrebu naše reprezentacije protiv reprezentacije Malte.  Prvo poluvrijeme bilo je dosadno i sporo, a Hrvatska je u drugom poluvremenu igrala malo brže i angažiranije s češćim udarcima na gol.
Prvo poluvrijeme završilo je nerješeno, a na samom početku drugog poluvremena Luka Modrić je na svoj rođendan zabi gol kojim je Hrvatska ostvarila prednost.
Andrej Kramarić također je ostvario svoj prvi gol za reprezentaciju u drugom poluvremenu de osigurao Hrvatkoj pristojnu prednost od 2 : 0.

Hrvatska nogometna reprezentacija otvara novi kvalifikacijski ciklus utakmicom protiv Malte na Maksimiru. Izbornik Niko Kovač odlučio se na zanimljiv sastav.

U početnoj postavi startali su  Alen Halilović, Hrvoje Milić i Marcelo Brozović.

Početni sastavi:

Hrvatska: Subašić – Srna, Ćorluka, Lovren, Milić, Brozović, Rakitić, Modrić, Halilović, Kovačić, Mandžukić

Malta: Hogg, Borg, Agius, Camilleri, Fenech R., Failla, Fenech P., Muscat R., Muscat Z., Mifsu, Schembri

Tijek utakmice :

Počeo je sudar na Maksimiru, premijera redizajnirane i pomlađene hrvatske momčadi.

Prvi su u trećoj minuti zaprijetili gosti, Subašić brani udarac Schembrija. Dvije minute kasnije dva uzastopna udarca iz kuta za Hrvatsku, ali bez ozbiljnije prijetnje.

U osmoj minuti ubačaj Srne zaustavlja gostujući vratar, a u sljedećoj minuti hrvatski kapetan šalje loptu predaleko. Alen Halilović prijeti u 10. minuti.

Prva opasna hrvatska prijetnja u 16. minuti, iako s čuvarom na leđima Mario Mandžukić zamalo iz voleja šalje u gol dobar ubačaja Rakitića.

Prošlo je 20-ak minuta, a Hrvatska nije uspjela stvoriti niti jednu izglednu priliklu za gol. Ne izgleda tp baš najbolje zasad.

Izgleda kao da bi Malta mogla odnijeti nulu na odmor, ali u 30. minuti Borg je dobio crveni karton zbog udaranja Mandžukića. Mandžo je dobio žuti karton jer je prilično isprovocirao Maltežanina. Hrvatska u sljedećih 60 minuta ima igrača više, valjda ćemo konačno nešto opasno i odigrati.

Kapetana Mifsuda zamijenio je kod Malte branič Bezzina. Hrvatska i dalje neopasna. U 40. minuti dobar nabačaj Milića, ali malteški vratar skida loptu s glave hrvatskog igrač.

U 43. minuti možda i najbolje šanse Hrvatske, prvo je mladi Alen Halilović lijepo potegnuo s ruba šesnaesterca iskosa u bliži kut, a onda je nakon udarca iz kuta glavom zaprijetio Mandžukić.

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska – Malta 0:0, Hrvatska nije pokazala baš ništa.

Promjene na poluvremenu, umjesto Matea Kovačića ulazi Nikica Jelavić.

I onda u 17. sekundi drugog poluvremena Luka Modrić s 30-ak metara konačno zabija gol na svoj rođendan. Luki je to 80. nastup u nacionalnoj vrsti i prvi gol nakon tri godine. Hrvatska vodi 1:0.

U 55. minuti dobar pokušaj Halilovića nakon prodora Brozovića, a u 61. minuti Milić nije znao iskoristiti odlično proigravanje Jelavića kroz noge malteškog braniča.

U 67. minuti Andrej Kramarić ulazi umjesto Alena Halilovića.

Kramarić u 74. minuti sjajno, onako šukerovski, vara dva protivnička igrača i s mjesta s 15-ak metara gađa okvir gola!

U 81. minuti Kramarić zabija svoj prvi gol za seniorsku reprezentaciju! Hrvatska vodi s 2:0.