Kramarić s dva gola u dvije minute spasio Rijeku

Objavljeno 20.03.2014 - Sport

U prvoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa u Rijeci nogometaši Rijeke pobijedili su pulsku Istru 1961 s 2:1 (0:1).

Riječani su slavili pred četiri i pol tisuća gledatelja na Kantridi zahvaljujući Andreju Kramariću, koji je u 59. i 61. minuti postigao dva gola za preokret domaćina, nakon što su gosti uspjeli postići pogodak na samom početku utakmice.

Istrani su poveli zgoditkom Dejana Radonjića u devetoj minuti nakon prodora Brazilca Joa, a izjednačio je Kramarić u 59. minuti nakon dugačke akcije, kada je u mrežu pospremio loptu koju je odbio vratar PuljanaLovrić. Napadač Rijeke pretvorio se u junaka susreta samo dvije minute kasnije, kada je ostao potpuno sam u petercu gostiju i glavom zabio za 2:1 i potpuni preokret u samo dvije minute.

Uzvratna utakmica igra se 26. ožujka u Puli.

U drugom polufinalu zagrebački Dinamo je slavio u prvom susretu u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 2:0, te odradio veći dio posla uoči uzvrata 26. ožujka na Maksimiru. Finalne utakmice Hrvatskog kupa igrat će se 7. i 14. svibnja.