Karlović iznenadio Čilića u Šangaju!

Objavljeno 06.10.2014 - Sport

U dvoboju prvoga kola Masters 1000 ATP teniskog turnira u Šangaju Ivo Karlović je u hrvatskom dvoboju nakon dva sata i 15 minuta igre pobijedio Marina Čilića 7:5, 2:6, 7:6 (2).

Karloviću je to prva pobjeda protiv prvog ‘hrvatskog reketa’ nakon dva poraza u kojima nije osvojio ni set. Prvi put su igrali 2010. u Zagrebu gdje je Čilić slavio 7:6, 6:4, a godinu dana poslije Karlović je u Rimu predao meč nakon što je izgubio prvi set i prvi gem drugog seta. Bila je to i druga Karlovićeva pobjeda ove godine protiv nekog od igrača iz Top 10 nakon što je na startu sezone svladao Tomaša Berdycha.

Prvi set je odlučen breakom u 11. gemu kada je Karlović odigrao nekoliko sjajnih poena. Deveti tenisač svijeta se vratio u drugom setu u kojem je dva put oduzeo Karloviću servis. Najprije je napravio break za 3:1, a zatim još jednom za potvrdu seta. U tim trenucima se činilo da je Čilić preuzeo kontrolu i da će u trećem setu mirno privesti meč kraju. No Div sa Šalate je odigrao odlično. U trećem setu nije izgubio poen nakon prvog servisa (19 od 19). Čilić je stigao do trinaeste igre spasivši dvije break lopte, no u tie-breaku nije išlo. Karlović je poveo 6-1 i lako obranio prednost.

U drugom kolu Karlovića očekuje Tajvanac Yen-Hsun Lu s kojim je igrao tri puta, a jednom je slavio. Ove godine su igrali dva put, Lu je pobijedio u Halleu, a Karlović u Memphisu.