Jansrud najbrži., Kostelić 28.

Objavljeno 02.03.2014 - Sport

Norvežanin Kjetil Jansrud pobjednik je petog superveleslaloma sezone u Svjetskom kupu skijaša voženog u Kvitfjellu.

Jansrud je ponovo razveselio domaće navijače upisavši u Kvitfjellu drugu pobjedu u tri dana nakon što je u petak slavio u spustu. Drugo mjesto s 26 stotinki zaostatka osvojio je Švicarac Patrick Küng, a na postolje se popeo i trećeplasirani Austrijanac Matthias Mayer koji je za Jansrudom zaostao 33 stotinke.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 28. mjesto sa zaostatkom od sekunde i 79 stotinki za Jansrudom. Drugi hrvatski predstavnik u Kvitfjellu Natko Zrnčić Dim bio je 36. s dvije sekunde i 12 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Uoči završnice Svjetskog kupa u Lenzerheideu u Švicarskoj (12.-16. ožujka), najbolji svjetski skijaši sele u Kranjsku Goru gdje se 8. i 9. ožujka voze tehničke discipline, veleslalom i slalom.