Jadranski derbi završio remijem, Hajduk opet na vrhu

Objavljeno 15.09.2019 - IzdvojenoSport

Nogometaši Rijeke i Hajduka na Rujevici su odigrali 1:1 u derbiju 8. kola Prve HNL. Splićanima je i bod bio dovoljan da opet preuzmu vodstvo na ljestvici.

Bišćan razočaran derbijem, Burić smatra da su morali bolje

Jadranski derbi na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu, dok se Hajduk mučio doći u priliku za gol.

U 74. minuti Nejašmić je pucao tik pored vratnice, no u 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut. Teklić je ušao u igru tri minute prije gola.

U drugom nedjeljnom susretu Osijek i Varaždin su također remizirali, 2:2.

Na ljestvici vodi Hajduk s 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Dinamo, a Rijeka je četvrta s 12 bodova. Treći je Osijek s 13 bodova. Treba napomenuti kako su Dinamo i Rijeka odigrali utakmicu manje od ostalih.