Hrvatski hokejaši pobjedom započeli SP

Objavljeno 21.04.2014 - Sport

Hrvatski hokejaši uvjerljivo su počeli nastup na Svjetskom prvenstvu divizije 1 skupine B u hokeju na ledu u Litvi.

Oklopnici su u Vilniusu u prvome kolu pobijedili Veliku Britaniju s 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), zabivši najmanje po gol u svakoj dionici igre.

Protivničku mrežu je u 13. minuti načeo Michael Novak, a u zadnjoj minuti prve trećine vodstvo od 2:0 donio nam je Dario Kostović. U 28. minuti na 3:0 povisio je Alan Letang, da bi u 47. minuti Kostović svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:0 i potvrdio uvjerljivu pobjedu izabranika Donalda McLeana.

Odličan je bio i hrvatski vratar Mate Tomljenović, koji je proveo 60 minuta na ledu i sačuvao je svoju mrežu netaknutom, skupivši 33 obrane.

Hrvatske Oklopnike očekuju još četiri protivnika, domaćin Litva, Nizozemska, Poljska i Rumunjska. Sljedeći suparnik nam je Nizozemska. Prvi put u dresu reprezentacije, i to u ulozi kapetana, je 33-godišnji igrač Medveščaka Dario Kostović.