Hokejaši Medveščaka su upisali četvrtu pobjedu ove sezone

Objavljeno 12.09.2016 - Sport

Hokejaši Medveščaka su upisali četvrtu pobjedu ove sezone nakon što su u Novokuznjecku slavili protiv momčadi Metallurga 5:3 (1:2, 1:0, 1:3).

Medveščak je poveo već u 42. sekundi utakmice kada je mrežu Metallurga zatresao Colby Genoway nakon asistencije Brandona McMillana. Četiri minute poslije izjednačio je Metallurg pogotkom Ignata Zemchenka. Medveščak je ponovno poveo u devetoj minuti kada je Alexandre Giroux bio precizan za 2:1 nakon asistencije Gilberta Brulea i to u situaciji s igračem više.

U drugoj trećini postignut je samo jedan gol i to izjednačujući za Metallurg. Strijelac je u 38. minuti bio Nikita Yaznov.

Medveščak ponovno dolazi u vodstvo u zadnjoj trećini i to pogotkom Brulea u 50. minuti. Manje od pet minuta poslije Metallurg i treći put na utakmici izjednačuje nakon što je strijelac bio Denis Vikharev. No nakon toga padaju dva gola za Medveščak. U 58. minuti najprije na 4:3 podiže još jednom Brule, a deset sekundi prije kraja za 5:3 i za pobjedu Medvjeda još jednom zabija Giroux.

Ovom pobjedom Medveščak se s 12 bodova popeo na 8. mjesto na ljestvici.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u utorak u Omsku protiv Avangarda u 15 sati.