Hokejaši Medveščaka povezali dvije pobjede

Objavljeno 07.10.2014 - Sport

Hokejaši Medveščaka povezali su prvi put ove sezone dvije pobjede, u Helsinkiju su u sklopu 14. kola KHL lige s 2:3 (0:1, 2:2, 0:0) bili bolji od finskog Jokerita. To im je peta pobjeda sezone.

Zagrepčani su poveli u 16. minuti golom Matta Andersona, a Martin St. Pierre je u 26. minuti povisio na 0:2. Smanjio je Riku Hahl u 34. minuti, a novo povećanje vodstva gostima osigurao je Brandon Segal u predzadnjoj minuti druge trećine. Tek 90-ak sekundi kasnije zaostatak je na 2:3 opet smanjio Niko Kapanen.

U zadnjoj trećini nije bilo pogodaka, a obrana Medveščaka na čelu s vratarem Barryem Brustom i njegovih ukupno 37 obrana nije dopustila domaćinu izjednačenje.

Igrači su možda na početku bili malo nervozni jer smo posljednjih dana radili na nekim novim stvarima, ali kada su se smirili, počele su nam se otvarati dobre prilike za pogodak, počeli smo igrati čvrsto ispred našeg gola. Brust je napravio velike obrane kada je trebalo, a moram pohvaliti i Brandona Segala, Sašu MartinovićaAndrewa Murraya i Mikea Glumca, koji su također odradili dobar posao. Jokerit ima izvrsne igrače, mnogi od njih su reprezentativci, i bila nam je čast igrati ovdje, zaključio je v.d. glavnog trenera Medveščaka Dean Fedorchuk.

Jokerit je ove sezone odličan, s 11 pobjeda i dva poraza uoči ovog susreta drži treće mjesto Zapadne konferencije. Igru je odlično u debiju kao prvi trener postavio Dean Fedorchuk, koji vodi momčad zbog odlaska Chucka Webera.

Helsinki je prva stanica gostujuće mini-turneje Medvjeda, koji sljedeći susret igraju u srijedu protiv SKA u Sankt Peterburgu. SKA je ove sezone dvaput pobjeđivao Zagrepčane u Hrvatskoj uz ukupnu gol-razliku 10:1!