Hokejaši Medveščaka pobjednici su Gaeubodenvolksfest Cupa

Objavljeno 17.08.2015 - Sport

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobjednici su Gaeubodenvolksfest Cupa, pripremnog turnira u njemačkom Straubingu. U finalnom su dvoboju svladali njemačkog prvoligaša Augsburg Pantherse 5:4 (0:3, 4:0, 1:1).

Do četvrte pobjede u isto toliko odigranih susreta u dosadašnjem dijelu priprema za novu sezonu u KHL-u, Medvjedi su stigli preokretom koji su ostvarili u drugoj trećini.

Nakon što su prvih 20 minuta gubili 0:3, u drugih 20 minuta Medveščak je postigao četiri gola. Strijelci su bili Smolenak, Glumac, Brule i Bjorkstrand za prednost 4:3.

U posljednjoj trećini Augsburg je izjednačio na 4:4 preko Grygiela u situaciji s dva igrača više na ledu. Pobjedu Medveščaku golom s igračem manje donio je Genoway.

Medveščak je u polufinalu u petak svladao još jednog njemačkog prvoligaša Nürnberg Ice Tigerse 5:4 (1:0, 2:1, 1:3; 1:0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

Jako smo sretni što s turnira odlazimo kao pobjednici. Dečki su pokazali veliki karakter nakon zaostatka u prvoj trećini. Napravili smo neke promjene i našli način da završimo drugu trećinu s prednošću što se pokazalo ključnim u zadnjoj trećini, rekao je trener Gordie Dwyer i dodao: Naravno da postoji prostor za daljnje napredovanje, no moram čestitati dečkima na borbenosti i karakteru, imali smo strijelce u svim linijama i svi su doprinijeli pobjedi!

Nakon turnira u Straubingu, Medveščak će sljedećeg tjedna odigrati još dva pripremna susreta u Domu sportova, protiv KAC-a iz Klagenfurta (srijeda, 18.30 sati) i VSV-a iz Villacha (petak, 18.30 sati).

U treću sezonu u KHL-u krenut će već 26. ovog mjeseca domaćim susretom protiv Amura iz Habarovska.