Hokejaši Medveščaka ostvarili su šestu pobjedu ove sezone

Objavljeno 24.09.2015 - Sport

Hokejaši Medveščaka ostvarili su kod Dinama iz Rige svoju šest pobjedu ove sezone slavivši s 2:1. Medvjedima je to ujedno i prva gostujuća pobjeda, nakon četiri poraza.

Dinamo je poveo u desetoj minuti pogotkom Tima Sestita, no Medveščak je u drugoj trećini uspio preokrenuti rezultat zahvaljujući izvrsnoj igri u situaciji kada je pet minuta imao igrača više zbog teškog prekršaja Redlihsa Krisjanisa.

Prvo je Jesse Saarinen u 23. minuti izjednačio na 1:1, a dvije minute poslije Marek Kvapil doveo je Medvjede u vodstvo. Do kraja susreta Medveščak je uspio sačuvati vodstvo za drugu uzastopnu pobjedu. Izvrstan je bio vratar Danny Taylor s 96,6 posto obrana.

Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone nakon što su Medvjedi u Domu sportova nakon produžetaka pobijedili 2:1. Za dva dana Medveščak gostuje u Moskvi kod Spartaka koji je prije šest dana u Ledenoj dvorani slavio sa 7:1 nanijevši Medvjedima najteži poraz u KHL-u.

Ovom pobjedom Medveščak je skočio na šesto mjesto Zapadne konferencije s 19 bodova, devet manje od vodećeg Jokerita.