HNL: Varaždin šokirao Dinamo i stigao do prve pobjede

Objavljeno 22.09.2019 - Sport

Nogometaši Varaždina priredili su senzaciju pobijedivši u susretu devetog kola Prve HNL prvaka Dinamo s 1:0. Pobjednički pogodak zabio je Kamerunac Jessie Djou Guera u 62. minuti.

Varaždin je u prvih osam kola bio bez pobjede osvojivši samo četiri boda, a prvu pobjedu iznenađujuće je dohvatio protiv prvaka. Dinamu je pak ovo bio drugi poraz ove sezone nakon poraza u Splitu od Hajduka 0:1.

Tri dana nakon velike pobjede u Ligi prvaka protiv Atalante, trener Modrih Nenad Bjelica je na travnjak varaždinskog stadiona poslao momčad sa čak devet novih igrača. Jedino nije mijenjao stopere, Theophila-Catherinea i Perića.

Dinamo je dominirao cijeli susret, no nikako nije uspio probiti domaću obranu. Odlučio je pogodak kamerunskog veznjaka u 62. minuti. Štefulj je ubacio, lopta se odbila od Ivanušeca do Guere koji je prošao Theophila-Catherinea i zabio za 1:0.

Dinamo je mogao izjednačiti već četiri minute kasnije, no Gavranović je pogodio okvir gola. Možda i najbolju priliku Modri su imali u 84. minuti kada je Gojak s nekoliko metara prebacio gol.

U ranije odigranom susretu Slaven Belupo je u Koprivnici porazio Goricu 2:0.

U petak je u prvoj utakmici ovog kola Lokomotiva svladala Osijek 2:1. Nakon poraza bijelo-plavih od Lokomotive, došlo je do sastanka predsjednika kluba Ivana Meštrovića i trenera Dine Skendera, koji su zajednički zaključili kako je za momčad najbolje da potraži novo rješenje na mjestu šefa stručnog stožera.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 16 bodova, Dinamo na drugom mjestu također ima 16 bodova, dok je Lokomotiva treća sa 14 bodova i utakmicom više.

Varaždin je prvom pobjedom prepustio začelje Interu, koji u nedjelju gostuje na Poljudu kod Hajduka. Kolo će zaključiti Istra 1961 i Rijeka nedjeljnim dvobojem u 19 sati.