HNL: Rijeka preokrenula i s 4:2 srušila Rudeš

Objavljeno 23.02.2019 - IzdvojenoSport

Rijeka je u prvom susretu 22. kola HNL-a svladala Rudeš u gostima s 4:2. Bišćanova momčad je u tri utakmice uoči ovog gostovanja samo jednom pobijedila, pa su tri boda kod “fenjeraša” u Zagrebu bila imperativ.

Rudeš je poveo golom Vilibada Vuce iz kaznenog udarca dosuđenog zbog rušenja Božića u šesnaestercu u 14. minuti. Rijeka je izjednačila preko Gorgona, koji je također iz kaznenog udarca u 41. minuti pogodio za 1:1. Dvije minute kasnije Acosty je iskoristio nabačaj Kvržića i glavom donio potpuni preokret!

U 60. minuti Gorgon je dohvatio dugu loptu, zaobišao vratara i zatresao domaću mrežu za 3:1, a pobjedu Rijeke je potvrdio Jakov Puljić u 78. minuti. Dragan Juranović je u 82. minuti postavio konačnih 4:2.

Rijeka je preskočila Osijek i probila se na drugo mjesto, ima 41 bod, dok Osijek, koji u nedjelju gostuje kod vodećeg Dinama, drži treće mjesto sa 40 bodova. Vodeći Dinamo ima 54 boda, a Rudeš, koji je još uvijek bez pobjede, ostao je zadnji sa četiri boda.

Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj pred 250 gledatelja, sudio je Marko Matoc iz Zaprešića.

STRIJELCI: 1-0 Vilibald Vuco (15-pen), 1-1 Alexander Gorgon (41-pen), 1-2 Maxwell Acosty (43), 1-3 Alexander Gorgon (59), 1-4 Jakov Puljić (78), 2-4 Dragan Juranović (81).