Druga pobjeda Hrvatskih rukometaša

Objavljeno 18.01.2015 - Sport

U susretu drugoga kola skupine B svjetskog prvenstva u Kataru, hrvatska rukometna reprezentacija je pobijedila Tunis 28:25 (14:13) ostvarivši i drugu pobjedu na svjetskoj smotri.

Nakon teškom mukom izborene pobjede protiv Austrije (32:30), hrvatski rukometaši su se dugo mučili i protiv Tunisa, no u posljednjih deset minuta utakmice uspjeli su slomiti afričkog doprvaka i daleko mirnije priveli utakmicu kraju. Hrvatska je danas odigrala mnogo bolje i sasvim je zasluženo došla do novih bodova.

Hrvatsku su do pobjede predvodila krila: Ivan Čupić s osam golova i Manuel Štrlek sa sedam. Marko Kopljarpostigao je četiri, a Igor Vori Domagoj Duvnjak po tri gola. Odlični Mirko Alilović skupio je 11 obrana. Kod Tunisa najučinkovitiji su bili Amine Bannour s devet, Mosbah Sanai sa sedam i Oussama Boughanmi s tri gola.

U nedjelju je dan odmora, a u susretu trećeg kola hrvatski rukometaši će u ponedjeljak, 19. siječnja, odmjeriti snage protiv Irana.

Naši su rukometaši otvorili utakmicu mnogo bolje u obrani nego protiv Austrije. Tunis je u prvih deset minuta postigao samo dva gola i naši su rukometaši vrlo brzo došli do tri gola prednosti (5:2). Tunis se sredinom prvog dijela vratio u igru stigavši do izjednačenja (6:6, 7:7). U 21. minuti Hrvatska je ponovno pobjegla na +3 (11:8).

Samo tri minute poslije Tunis je ponovno izjednačio (11:11), a zatim imao i dva napada za vodstvo, no Alilović je oba puta odlično reagirao. U tim trenucima ‘uništavao’ nas je Amine Bannour koji je u prvom poluvremenu zabio sedam golova. Unatoč teškom poluvremenu i previše nervoze u našim redovima Hrvatska je na pauzu otišla s pogotkom prednosti (14:13).

Uvodne minute drugog dijela ponovno su pripale našim rukometašima koji su u 37. minuti stigli do četiri gola prednosti (18:14). Do 48. minute hrvatski su rukometaši imali između tri i četiri gola prednosti, no tada su upali u mini krizu i Tunis je devet minuta prije kraja utakmice stigao na samo gol zaostatka (22:21). Uslijedile su dvije brze hrvatske kontre za 24:21, a pet minuta prije kraja utakmice Hrvatska je opet stigla na četiri gola prednosti (26:22). Kada je Kopljar zabio za 27:22 dvije minute prije kraja pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Hrvatska – Tunis 28:25 (14:13)
HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 3, Horvat, Duvnjak 3, Čupić 8 (5), Bičanić 2, Gojun, Štrlek 7, Kopljar 4, Musa 1, Brozović, Stepančić, Karačić, Ninčević, Slišković.
TUNIS: Hamza, Magaiez; Ben Salah 1, Tej 2, Sanai 7, Bannour 9, Boughanmi 3, Toumi, Mganem 2, Gharbi, Chouiref, Jallouz, Hedoui, Wissem Hmam, Hammed 1, Touati
SEDMERCI: Hrvatska 5-5, Tunis –
ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Tunis 12 minuta
DVORANA: Duhail Handball Sports Hall
GLEDATELJA: 2.500

U drugom dvoboju naše skupine Makedonija je pobijedila Iran 33:31, a Austrija je bila bolja od Bosne i Hercegovine 23:21.