Dinamo rutinski, drugi poraz Hajduka

Objavljeno 01.09.2013 - Sport

Osijek je u Gradskom vrtu u osmom kolu HNL-a pobijedio Hajduk s 1:0 golom Novakovića u prvoj minuti sudačke nadoknade. Dinamo je rutinski na Maksimiru s 3:1 bio bolji od Istre 1961, a Slaven Belupo je u Zadru došao do prve ovosezonske pobjede.

Dinamo je imao 20 udaraca, od čega 13 u okvir gola, a Istra devet, od čega šest u okvir gola. Domaćin je u Zagrebu poveo preko Beqiraja u 23. minuti, a u dodatnoj minuti prvog poluvremena Soudani je bio strijelac za 2:0. Zaprijetila je u 49. minuti Istra preko Franjića.

Najljepši trenutak utakmice bila je akcija Pinta, Soudanija i Fernandeza, koju je lijepim golom zaključio Junior Fernandez u 54. minuti.

Uslijedio je ipak počasni gol Istre, tri minute prije zadnjeg sučeva zvižduka Tomilsav Havojić pogodio je za konačnih 3:1.

Hajduk već pet godina nije upisao pobjedu u Osijeku, a tradicija se nastavila. Splićanima je to drugi poraz sezone, a Osijeku druga pobjeda.

U 15. minuti pokušaj Šorše obranio je gostujući vratar Kalinić, a četiri minute kasnije Andrijašević je zaprijetio iz slobodnog udarca. Velika šansa Splićana došla je u 34. minuti, no Maglica je pucao ravno u golmana. U drugom poluvremenu bolji su bili domaćini, imali su više povoljnih situacija, ako već ne i izrazitih prilika, no gol Novakovića u sudačkoj nadoknadi posve je zaslužena nagrada.

Koprivničanima je pobjeda nad Zadrom u Stanovima prvi trobod sezone, a do njega su došli golovima Glavice (68) i Novinića (80).