Dinamo prvi polufinalist Kupa

Objavljeno 03.03.2015 - Sport

Saznali smo prvog polufinalista Hrvatskog nogometnog kupa, to je prošlosezonski finalist Dinamo.

Hrvatski prvak je u prvoj utakmici četvrtfinala u Puli slavio protiv Istre 1961 s 0:1, a u uzvratu danas na Maksimiru je potvrdio prolazak uvjerljivom pobjedom 3:0.

Bila je to uzbudljiva utakmica, posebno prvih 45 minuta, kada smo vidjeli promašeni jedanaesterac, isključenje i gol, a i dosta dobrih akcija.

U 36. minuti igrač Dinama na posudbi u Istri Dino Špehar je promašio kazneni udarac za Istru 1961, odnosno pogodio je okvir gola, a minutu poslije igrač Istre, Portugalac Dinis Henrique, dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, pa su gosti ostali s igračem manje. Inače, kazneni udarac skrivio je rušenjem gostujućeg igrača Ježina.

U 42. minuti Junior Fernandes je doveo Dinamo u vodstvo udarcem glavom nakon kornera, a pobjedu domaćina potvrdili su Armin Hodžić u 55. i Ante Ćorić iz kaznenog udarca koji je padom u kaznenom prostoru izborio Marko Pjaca u 69. minuti.

Hodžiću je ovo bio prvi gol u Dinamovom dresu, a asistent mu je bio Pjaca.

U četiri ovosezonska susreta, dva u prvenstvu i dva u Kupu, Istra nije uspjela zabiti ni jedan pogodak Dinamu.

Ostale tri uzvratne utakmice četvrtfinala su u srijedu. Hajduk će na Poljudu braniti prednost od 3:0 protiv niželigaša Vinogradara iz Mladine, Rijeka gostuje kod Lokomotive, ali uz prednost od 4:1.

Najneizvjesnije bi trebalo biti u ogledu Zadra i Splita u kojem će Zadrani loviti zaostatak od 1:0. Svi dvoboji počinju u 17 sati uz prijenos na Drugom programu Hrvatskog radija.