Dinamo lako protiv Opatije, Gorica srušila Hajduk

Objavljeno 30.10.2019 - Sport

Nogometaši Dinama rutinski su izborili plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su na stadionu Kantrida pobijedili Opatiju 3:0, dok je Gorica u najzanimljivijem susretu osmine finala srušila Hajduk pobijedivši sa 2:1.

Dinamo nije dozvolio iznenađenje i Modri su sav posao obavili već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola.

Hrvatski prvak poveo je u osmoj minuti golom Damiana Kadziora, na 2:0 je povisio Mario Gavranović u 29. minuti iz kaznenog udarca, a isti je igrač u 36. minuti zabio i za 3:0.

U derbiju osmine finala Gorica je na svom travnjaku pobijedila Hajduk sa 2:1 i po prvi put u svojoj povijesti stigla do četvrtfinala Kupa, dok je Hajduk tek treći put ispao već u osmini finala. Posljednji put Splićanima se to dogodilo prije devet godina kada ih je kao branitelje naslova srušila Istra na Poljudu pod vodstvom Zorana Vulića, a iz osmine finala ispadali su i 1995. godine kada ih je šokirala Marsonia.

Domaćin je poveo 64. minuti sjajnim golom Kristijana Lovrića iz slobodnog udarca sa 25 metara, a korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 85. minuti kada je Joey Suk iz kontre zabio za 2:1. Tračak nade Hajduku je donio Stanko Jurić u 88. minuti, no više od toga nije išlo.

U posljednjem susretu osmine finala branitelj naslova Rijeka na gostovanju JE pobijedila Varaždina sa 2:1.

Rijeka je povela 2:0 golovima Petra Mamića u 47. minuti, te Alexandera Gorgona u 54. minuti, dok je pogodak nade za Varaždina zabio Leonard Vuk u 83. minuti utakmice. Samo minutu kasnije Rijeka je mogla razriješiti pitanje pobjednika, ali je Lončar pogodio gredu.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Lokomotiva, Slaven Belupu, Inter i Šibenik.

Lokomotiva je u Mladini rutinski odradila posao protiv trećeligaša Vinogradara pobijedivši sa 3:0.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Slaven Belupo pobijedivši BSK Bijelo Brdo sa 2:0.

Šibenik je pobijedio Belišće sa 2:1.

Prošloga tjedna plasman u četvrtfinale izborio je i Osijek koji je na gostovanju kod trećeligaša Zadra slavio sa 3:0.