Dinamo izgubio u Ukrajini

Objavljeno 29.11.2013 - Sport

U susretu petoga kola skupine B Europske lige Dinamo je u Odesi izgubio protiv ukrajinskog Černomoreca 1:2, iako su Modri do 78. minute vodili 1:0.

Dinamo je u Ukrajini propustio veliku priliku za prvu pobjedu u ovogodišnjem natjecanju Europske lige te prvu pobjedu u Europi nakon tri godine i trijumfa kod Club Bruggesa.

Dinamo je vodio do 78. minute. Potpuno je kontrolirao utakmicu i po prilikama je mogao nanijeti visok poraz domaćinu, koji se bori za drugo mjesto u skupini. Svoje prilike Zagrepčani, iako oslabljeni neigranjem Šimunića i El Soudania, nisu iskoristili, a u samoj završnici su primili dva pogotka iz prekida i nastavili tužan niz neuspjeha u gostima. I u Zagrebu je Dinamo protiv istog protivnika prvo poluvrijeme dobio 1:0, a na kraju izgubio 1:2.

Hrvatski prvak je sjajno ušao u utakmicu. Modri su odmah napali domaći sastav, a u šestoj minuti udarcem malo preko grede priprijetio je Halilović. U 20. minuti Dinamo je poveo nakon prodora i ubačaja Pinta, a loptu je u mrežu proslijedio Beqiraj. Bio je to prvi gostujući pogodak Dinama u Europi nakon čak dvije godine i gostovanja kod Reala u Madridu u Ligi prvaka.

U 59. minuti Beqiraj je sam izašao ispred ukrajinskog vratara Bezotosnyia koji je zaustavio njegov pokušaj prebacivanja u velikoj prilici za Dinamo. U 72. minuti je Junior Fernandes prošao dvojicu Ukrajinaca, ali je njegov udarac prohujao pored vratnice, a pet minuta poslije Bezotosnyi obranio šut Beqiraja. Ukrajinci su prvu veću priliku na utakmici propustili u 77. minuti kada je šut Didenka otišao tik uz desnu vratnicu. Odmah potom Černomorec je izjednačio nakon udarca s kuta, kada je Antonov ostao sam i glavom poslao loptu u mrežu. Ukrajinci su do potpunog preokreta došli u 90. minuti. Opet su zabili iz udarca s kuta, kada je nakon velike gužve Didenko s gol-linije prsima ubacio loptu u mrežu za novi poraz Dinama.

U drugoj utakmici ove skupine Ludogorec je u Sofiji slavio 2:0 protiv PSV-a i potvrdio prvo mjesto u skupini. Drugi putnik u drugu fazu natjecanja bit će PSV ili Černomorec.

U posljednjem kolu 12. prosinca Dinamo dočekuje Ludogorec, a u drugom susretu sastaju se PSV i Čornomorec.

Černomorec – Dinamo 2:1
Pred 8.000 gledatelja na stadionu Černomorca sudio je Nijemac Felix Zwayer.
Strijelci: 0:1 Beqiraj (20), 1:1 Antonov (78), 2:1 Didenko (90)
ČERNOMOREC: Bezotosny – Zubeiko, Berger, Fontanello, Kutas (Prijomov, 27) – Kovalčuk, Bobko – Riera (Matos, 46), Gai, Djedje (Didenko, 75)- Antonov
DINAMO: Zelenika – Pinto (Ademi, 46), Šimunović, Addy, Lima – Leko – Halilović (Fernandes, 64), Antolić, Pamić (Brozović, 76), Rukavina – Beqiraj