Dinamo bolji od Frmaceuta

Objavljeno 27.04.2013 - IzdvojenoSport

U hrvatskom nogometnom prvenstvu odigrana su četiri susreta 29. kola.

Novi-stari prvak Dinamo slavio je na Maksimiru protiv koprivničkog Slaven Belupa s minimalnih 1:0 i to pogotkom u posljednjim minutama. Modri su slavili autogolom Igora Bubnjića u 87. minuti.

Vratar Dinama
Ivan Kelava sedmu je uzastopnu utakmicu završio bez primljenog pogotka te je postavio novi rekord po broju minuta bez primljenog pogotka u HNL-u. Trenutačno je na 768 minuta bez primljenog pogotka, čime je nadmašio vlastiti rekord od 689 minuta postavljen prije tri godine. Kelava je posljednji put primio pogodak u 21. kolu u 42. minuti susreta protiv Hajduka u Splitu kada ga je svladao Goran Jozinović.

Važna pobjeda Intera

Nogometaši zaprešićkog Intera ostvarili su važnu pobjedu kod Zadra. Zaprešićani su slavili s 2:1 i tako pobjegli s dna prvenstvene ljestvice.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Zadar je u 50. minuti poveo pogotkom Josipa Ivančića. No, vrlo brzo uslijedio je preokret Intera. Prvo je u 55. minuti Mislav Oršić izjednačio na 1:1, a važna tri boda Interu u borbi za ostanak donio je Ante Budimir pogotkom u 74. minuti.

Inter je skočio na deseto mjesto s 26 bodova, a devetoplasirani Zadar bježi mu samo dva boda.

Zagreb ponovno na dnu

Nakon poraza u Osijeku od 1:0, nogometaši Zagreba sve su bliži Drugoj ligi. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Lešković u 43. minuti i tako je Osijek gotovo osigurao ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa. Pjesnici su ponovno pali na posljednje mjesto.

Istra 1961 bolja od Cibalije

Vinkovačka Cibalia, koja se također grčevito bori za ostanak, izgubila je s 2:1 kod pulske Istre 1961. Puljani su poveli u 52. minuti pogotkom Hrvoja Milića, a na 1:1 izjednačio je Mladen Bartolović u 70. minuti. Pobjedu Istri donio je Sandi Križman u 77. minuti.

Kolo će u nedjelju zaključiti Jadranski derbi na Poljudu, odnosno dvoboj Hajduka i Rijeke.