Čilić donio Hrvatskoj vodstvo

Objavljeno 05.04.2014 - Sport

Hrvatska Davis Cup reprezentacija povela je u susretu drugoga kola Skupine I Euroafričke zone protiv Poljske u Varšavi sa 1-0 zahvaljujući 6:1, 6:4 i 6:4 pobjedi Marina Čilića protiv Michala Przysieznyja za manje od dva sata igre.

Naš najbolji igrač dominirao je dvobojem, ukupno je četiri puta oduzeo servis poljskom predstavniku, dok on niti jednom nije izgubio svoj početni udarac.
Prvi set trajao je samo 26 minuta, a Čilić je s dva “breaka” stigao do velike prednosti koju nije ispustio.

Početkom drugog seta Čilić je mogao još jednom oduzeti servis Przysieznyju, ali Poljak se izvukao dobrim servisima. Kod rezultata 3-2 za Przysieznyja Poljak je prvi put zaprijetio oduzimanjem servisa, ali Čilić je odgovorio s dva asa i jednim “service winnerom”, kojim se izvukao iz neugodne situacije. Ključni trenutak druge dionice igre zbio se u devetoj igri kada je Čilić oduzeo servis Przysieznyju, iako je Poljak imao 40:30. No, tada mu je zakazo prvi servis, a Čilić je odlično reagirao na njegove druge servise, te osvojio tri poena zaredom za “break”.

Niti jedan igrač nije bio suočen s “break-loptom” u trećem setu do rezultata 4-4. Tada je Čilić iskoristio treću priliku za oduzimanje servisa Przysieznyju i stigao do servisa za meč. Tada se dvoboj mogao zakomplicirati jer je Przysiezny stigao do 0-40, ali Čilić se serijom kvalitetnih udaraca uspio spasiti i zaključiti dvoboj.

U drugom susretu dana igrat će prvi poljski “reket” Jerzy Janowicz i Borna Ćorić.
Pobjednik susreta Poljska – Hrvatska u rujnu će igrati kvalifikacijski susret za ulazak u Svjetsku skupinu protiv jedne od reprezentacija koje su izgubile u 1. kolu Svjetske skupine ove godine.

POLJSKA – HRVATSKA 0:1

Michal Przysiezny – MARIN ČILIĆ 1:6, 4:6, 4:6