Barakude izravno u četvrtfinale Europskog prvenstva

Objavljeno 21.07.2018 - IzdvojenoSport

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija izborila je izravni nastup u četvrtfinalu Europskog prvenstva koje se održava u Barceloni.

Nakon pobjeda nad Nizozemskom i Turskom, izabranici Ivice Tucka slavili su i u trećoj utakmici u skupini C svladavši Grčku 11:7 (2:0, 5:4, 3:1, 1:2) u borbi za prvo mjesto koje donosi izravni plasman u četvrtfinale.

Javier Garcia Gadea s četiri pogotka te Ante Vukičević s tri predvodili su Barakude. U strijelce su se upisali i Marko Macan, Luka Lončar, Maro Joković i Anđelo Šetka.

U prvom pravom testu na Europskom prvenstvu svjetski prvaci su izvrsno odigrali. Odličnom obranom u prvoj četvrtini ostavili su Grke bez pogotka, a Garcia i Lončar su donijeli vodstvo od 2:0. U drugoj četvrtini probudili su se napadi oba sastava, osobito u situacijama s igračem više, no Hrvatska je uspjela zadržati, pa čak i povećati prednost.

Posljednji puta Grci su zaprijetili kada su smanjili na 8:5 početkom treće četvrtine, no do kraja tog dijela igre su Macan i Garcia bili jedini strijelci pa je prednost Hrvatske porasla na 10:5, a Garcia je svojim novim golom na početku četvrte četvrtine povisio na 11:5. Grci su do kraja utakmice zabili još dva gola, no nedovoljno za preokret.