U osam susreta 33 gola

Objavljeno 15.04.2010 - Sport

Hrvatski nogometni prvoligaši ovaj tjedan odrađuju dvostruki program. Nakon subotnjih uzbuđenja, danas su se igrale utakmice 25. kola T-Com Prve HNL

Napadači su bili iznimno učinkoviti, ukupno su na osam stadiona postignuta čak 33 pogotka. U večernjem derbiju Dinamo je u Varaždinu svladao Varteks s 1:2, a Hajduk je u Splitu s 1:0 nadvisio Istru.

Nakon što su izdržali početni pritisak Zagrepčana, Varaždinci su stvorili dobru priliku, no Škvorc, pa nakon odbijenih lopti ni Mumlek i Brezovec, nisu uspjeli svladati Butinu. Dinamo je u 40. minuti uputio prvi udarac u okvir vrata, a poveo je pogotkom Brazilca Doda u 43. minuti, nakon što se Bišćanov udarac glavom od prečke odbio do njega. U trećoj minuti nastavka izjednačio je Miljenko Mumlek. Pet minuta kasnije Dinamov veznjak Milan Badelj je na asistenciju Vrsaljka pogodio je za konačnih 1:2.

Zagreb je s 4:2 pobijedio Karlovac iako su gosti poveli. Reviju pogodaka otvorio je Tokić u devetoj minuti, a 20 minuta kasnije izjednačio je Ljubojević, koji je u 31. minuti ekspresnim drugim pogotkom doveo svoju momčad i u vodstvo. Još jednom je nakon sat vremena igre izjednačenje pogodio Paracki, no Zagreb je u završnici ipak osigurao važnu pobjedu – Abdurahimi u 83. i Vugrinec u 88. minuti donijeli su Štimčevoj momčadi tri boda.

Rijeka je na Kantridi s 4:2 bila bolja od Croatije Sesvete u dvoboju koji je također ponudio mnogo neizvjesnosti. Domaćine je do početne prednosti doveo Đalović iz jedanaesterca u 21. minuti, da bi u 30. minuti izjednačio Guja. Novo vodstvo Rijeci osigurao je Štrok u 37. minuti, a još jedno poravnanje djelo je Zubaka (64). I Riječani su, poput zagreba, eksplodirali u završnih 10-ak minuta – Đalović u 82. i Štrok u 88. minuti donijeli su domaćoj momčadi pobjedu.

Slaven Belupo je s 2:1 bio bolji od Zadra. Nakon neučinkovitog prvog dijela, nastavak je donio tri gola. Maras je u 48. minuti pogodio za 1:0, izjednačio je Mršić samo minutu kasnije, a pobjedu domaćina osigurao je Jurić u 66. minuti.

Drugoplasirana Cibalia je u Vinkovcima u derbiju kola pobijedila trećeplasirani Šibenik s 4:3 pogotkom Tomića u posljednjim sekundama susreta. Domaćin i drugoplasirana momčad lige poveo je golom Milardovića s bijele točke u 11. minuti. Sljedećih pola sata mreže su mirovale, a onda je u samo dvije minute Bačelić-Grgić preokrenuo tijek susreta – u 41. minuti je izjednačio, a dvije minute poslije donio je svojoj ekipi vodstvo. Milardović je svojim drugim zgoditkom u 58. minuti donio Cibaliji izjednačenje, da bi šest minuta kasnije Kresinger pogodio za 3:2. Kada je u posljednjoj minuti Ademi zabio za 3:3, izgledalo je da će Šibenčani izvući bod, no Tomić je u sudačkoj nadoknadi stavio točku na i derbija kola.

Slavila su i dva gostujuća sastava.

Međimurje je s 1:3 slavilo kod Lokomotive, iako su domaćini poveli preko Mesarića u šestoj minuti. Pobjedu su gostima osigurali Golubović (20, 25) i Lima (90). Osijek je s 0:3 izborio pobjedu kod Intera u Zaprešiću. Osječane je u vodstvo doveo Miličević iz kaznenog udarca u 26. minuti, a pobjedu su golovima u drugom poluvremenu potvrdili Barešić (52) i Domagoj Vida (88).

Na Poljudu je bilo najmanje golova, Hajduk je pogotkom Senijada Ibričića u 78. minuti pobijedio Istru.

Spomenimo i da je Davor Vugrinec golom za Zagreb u 88. minuti ogleda Zagreb – Karlovac došao do brojke od 111 golova u HNL-u.

U prijenosu od 20.15 na Drugom programu možete pratiti susret između Varteksa i Dinama, a sažetak svih izvještaja u emisiji Volim nogomet od 23.10. Sve to i na našem portalu.

Današnji suparnici snage su odmjerili i u listopadu prošle godine u desetome kolu. Kakve su rezultate tada ostvarili, pogledajte ovdje.