Vikend na otoku – 34.kolo engleske PREMIER LEAGUE

Objavljeno 11.04.2010 - Sport

Manchester United je ozbiljno ugrozio svoje izglede za obranu naslova prvaka remijem bez golova u gostima kod Blackburna. Manchester City napunio je do vrha mrežu Birminghama i čvrsto zasjeo na četvrtu poziciju. U finalu FA kupa igrati će Chelsea i

Još u subotu odigrana su dva susreta važna za rasplet na dnu ljestvice. West Ham se minimalnom pobjedom nad Sunderlandom bodovno izjednačio sa Wiganom i sada ova dva kluba drže posljednje dvije pozicije koje donose ostanak u Premiershipu. U izravnom dvoboju „davljenika“  Hull City je kod kuće poražen od Burnleya rezultatom 1:4. Burnley i Hull sada su izjednačeni na 27 osvojenih bodova, 4 manje od West Hama i Wigana, pa među ova četiri kluba treba tražiti dva koja će se pridružiti Portsmouthu u nižem razredu natjecanja slijedeće sezone.

U nedjelju Wolvesi su remijem bez golova protiv Stokea na domaćem terenu vjerojatno osvojili ključan bod u borbi za ostanak, jer ih sada od zone ispadanja dijeli velikih šest bodova. U dvoboju polufinalista Eurolige Liverpool i Fulham odigrali su susret bez golova. Liverpool se tim rezultatom gotovo sigurno pozdravio sa Ligom prvaka slijedeće sezone.

Navijači Manchester Uniteda su nakon poraza u prošlom kolu i ispadanja iz Lige prvaka u srijedu doživjeli još jedno razočaranje. Domaćini su na Ewood parku odlučili skupo prodati svoju kožu i uspjeli su, potpuno zasluženo, osvojiti bod. Preko 30 milijuna funti plaćeni Berbatov pružio je još jednu lošu partiju, pa se izostanak Rooneya pokazuje ključan u završnici sezone za „crvene vragove“. Dvije velike prilike imao je Valencia, ali Robinson mu je oba puta obranio „zicere“, što je vidno iznerviranom Fergusonu jako teško palo. Manchester bi ,da je pobijedio, zasjeo na prvo mjesto barem do ponedjeljka, jer je Chelsea igrao polufinale FA kupa, ali za takav pothvat bilo je potrebno pokazati puno više. Nikola Kalinić odigrao jecijelu utakmicu za Blacburn i pružio je solidnu partiju s obzirom na defanzivno orjentirani Blackburn koji je uputio samo jedan udarac u okvir gola.

U najefikasnijoj utakmici kola Manchester City pobijedio je Birmingham rezultatom 5:1 i time napravio korak bliže nastupu u Ligi prvaka slijedeće sezone. Do 38. minute bio je to ne odveć zanimljiv susret, ali tada se u pet minuta rezulat mijenja sa početnih 0:0 na 3:1, kako je i završio prvi dio. Golijadu otvara Tevez pogotkom s bijele točke, nakon što je Adebayor srušen u kaznenom prostoru, a zatim i povećava vodstvo još jednim pogotkom, ovoga puta iz igre, samo dvije minute kasnije. Tada Jerome smanjuje vodstvo, a „ludih“ pet minuta završava Adebayor svojim prvim pogotkom, a trećim za Manchester. U drugom dijelu Onouha i još jednom Adebayor svojim pogotcima postavljaju konačnih 5:1. Manchester City u posljednja je tri susreta postigao 14 golova i sa odlično raspoloženim strijelcima sada očekuje gradski derbi u slijedećem kolu protiv Uniteda.

Ovoga vikenda odigrani su i susreti polufinala FA kupa. Chelsea je pobijedio Aston Villu 3:0, a Portsmouth je u produžecima svladao Tottenham, bilo je 2:0. Aston Villi pri 0:0 nije dosuđen očit jedanaesterac, a Martin O’Neal zamjerio je Howardu Webbu, koji je sudio ovaj susret, što nije isključio Terrya nakon oštrog prekršaja na Milneru. U drugom dijelu strijelci za Chelsea bili su Drogba, Malouda i Lampard. Portsmouth je iznenadio favorizirani Tottenham i pružio barem malo utjehe navijačima u ovoj za njih tmurnoj sezoni.