Vikend na otoku – 33.kolo engleske PREMIER LEAGUE

Objavljeno 05.04.2010 - Sport

Chelsea je zasjeo na vrh nakon pobjede nad Manchester Unitedom . Arsenal je pobjedom nad Wolvesima ostao u utrci za naslov. Manchester City je preuzeo četvrtu poziciju od Tottenhama

Wolverhampton je odolijevao napadima domaćina do samog kraja susreta, iako su sredinom drugog dijela ostali sa desetoricom igrača na terenu, da bi u devedesetoj minuti pobjedu Arsenalu donio Bendtner.

Manchester City je uvjerljivom pobjedom u gostima kod Burnleya zasjeo na četvrto mjesto. Adebayor, Bellamy i Tevez bili su strijelci u prvih sedam minuta, a do kraja prvog dijela pridružili su im se Vieira i svojim drugim pogotkom Adebayor, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:5. U nastavku susreta Kompany je povećao vodstvo, a utješni pogodak domaćinima donio je Fletcher, za konačnih 1:6. Burnley je ovim rezultatom još jedan korak bliže ispadanju u niži razred natjecanja.

Tottenham je ubilježio poraz kod Sunderlanda i time je izgubio četvrto mjesto na ljestvici. Ključna figura susreta bio je Darren Bent, bivši igrač Tottenhama koji je otvorio susret pogotkom u prvoj minuti susreta. U 29. minuti upisao je i drugi pogodak, ovaj puta s bijele točke, a nakon toga isti igrač izveo je još dva jedanaesterca, ali oba puta Gomes je obranio. U 72. minuti  Kranjčar, koji je ušao u igru na početku drugoga dijela, asistira Crouchu za pogodak koji vraća nadu Tottenhamu, ali četiri minute prije kraja susreta potvrdu domaće pobjede donosi Zenden nakon čijeg  voleja lopta odsjeda u gornjem kutu Gomesova gola za konačnih 3:1.

Hull City će nakon poraza od Stokea sigurno ostati ispod crte barem do slijedećeg kola, a West Ham je sa osvojenim bodom u gostima protiv Evertona stvorio minimalni bodovni razmak od zone ispadanja.