Remi u derbiju na Kantridi

Objavljeno 04.04.2010 - Sport

U derbiju 23. kola T-Com 1. HNL-a Rijeka i Dinamo su na Kantridi odigrali bez pobjednika, 2:2. Zagrepčani su vodili 1:2 do 81. minute, kada se Alen Pamić probio po sredini terena i s vrha šesnaesterca prizemnom loptom pogodio mrežu za dr

Derbi je počeo čvrsto i učinkovito, već u osmoj minuti Hrvoje Štrok je pokušao centrirati, a lopta se provukla uz stativu i uletjela u mrežu. Bolje je mogao reagirati i vratar gostiju Tomislav Butina.

Odmah su na drugoj strani zaprijetili Tomečak i Primorac, a u 16. minuti prigodu je imao Pamić. Igralo se dobro, a izjednačenje je došlo kada je u 45. minuti Sammir realizirao kazneni udarac.

U prvoj minuti nastavka zicer je promašio Mandžukić, a nakon što je imao još jednu prigodu u 56. minuti, u 57. minuti Tomislav Barbarić je na ubacivanje Sammira dobro reagirao, iskoristivši i nespretnu reakciju vratara Radmana, te pogodio mrežu za vodstvo Zagrepčana 1:2.

Imao je Dinamo još nekoliko prilika, a kazna za propušteno došla je spomenutim pogotkom Pamića u 81. minuti. U samoj završnici pobjedu je gostima mogao osigurati  Dodo, no nije najbolje reagirao u dvije izgledne situacije pred riječkim vratima.

U prvom susretu ove dvije momčadi Dinamo je s visokih 6:0 bio bolji od Riječana

Ranije danas odigrano je pet susreta, a posebno uvjerljivi su bili Varteks, koji je s 5:1 svladao Šibenik, te Slaven Belupo, koji je s 4:0 nadvisio Croatiju Sesvete